Головна » Лікування харчової залежності

Лікування харчової залежності

Лікування харчової залежностіПроблема порушення харчової поведінки – одна з найактуальніших, але не яскраво демонстраційних залежностей людини. Кожен скаже, що надмірне споживання алкоголю – «це погано», вживання наркотиків – «це жахливо», ігрова залежність – «це якось незрозуміло», а харчова залежність – «невже це проблема?» Але мало хто знає, що саме від харчової залежності, помирає людей більше, ніж від наркотичної та алкогольної разом узятих. Я згадую випадок, коли батьки пацієнтки з нервовою анорексією звернулися за допомогою лише тільки тоді, коли вона не змогла вже вставати з ліжка при зрості 164 сантиметри і з вагою 24 кілограми, зі словами: «з нашою дочкою щось не так, може у неї депресія? »Їм дуже важко було прийняти те, що їх неуважність, безтурботність, холодність привела їх дитини до такої сумної, смертельної хвороби. Батьки, звертаюся насамперед до вас, зверніть увагу на своїх дітей, на їх вагу, їх психоемоційний стан !!! Можливо у вас є шанс врятувати вашу дитину від смерті !!! Які ж види порушення харчової поведінки бувають і що в цьому поганого? Передусім це – нервова анорексія, нервова булемия, патологічне ожиріння! Розвиток даних розладів має довгий і дуже різноманітне перебіг. Людина приділяючи увагу на своєму тілу, формуючи його, помічаючи на недоліки, придумуючи ідеальний образ себе, а особливо при частому зверненні інших значущих і незначущих людей, починає втрачати зв’язок з навколишнім світом. І тоді тіло стає його світом, його оточуючим світом. У свою чергу, відносини, почуття, емоції, переживання спрямовуються не до зовнішніх чинників, людям, а безпосередньо на самого себе, на своє тіло.

Поступово ідеї, думки та фантазії про свої недоліки, недоліки свого тіла набувають нав’язливості. З кожним днем такі люди занурюються все глибше і глибше в світ обсессий і компульсии (нав’язливих думок і дій). Такий перевтілення значимо впливає на розвиток міжособистісних відносин, як мінімум вони стають специфічні, як максимум, вони людина втрачає здатність встановлювати їх. Тому і створюється враження у оточуючих, що ця людина «чудний», «в депресії», «якийсь заморочений і дивний», що також негативно впливає на розвиток відносин. Наслідки порушень харчової поведінки: нервової анорексії, нервової булемії, патологічного ожиріння – безліч. Це і депресії, психози, обсесивно-компульсивний розлад, шизофренія, аменорея, інвалідність, смерть! Дуже важливо кожному з нас звертати увагу на людей, які страждають порушенням харчової поведінки. Вони не безнадійні і їм можна допомогти, і насправді їм дуже потрібна наша допомога, тільки вони розучилися її просити!!!

Лікування булімії

Булімія є одним з трьох основних розладів харчової поведінки. Назва цієї хвороби дослівно перекладається з грецької як «бичачий голод». У людей, хворих на неї, час від часу починаються періоди постійного переїдання, підвищеного голоду. Вони бувають трьох типів: раптові приступи голоду, під час яких хворий швидко поглинає велику кількість їжі; постійна потреба в їжі, коли людина не може припинити їсти; і нічний голод. При цьому хворі на булімію часто використовують різноманітні методи схуднення. Вони викликають у себе блювоту, постійно приймають проносні, очищують кишечник різноманітними народними методами, сидять на дієтах, використовують голодування, надмірно займаються фізичними вправами. Самооцінка такої людини напряму залежить від маси тіла та фігури.

Булімія і пов’язана з нею поведінка ослаблюють нервову систему хворого, шкодять організму та призводять до інших психічних проблем. Серед них найчастіше зустрічаються:

 • Неврастенія;
 • Апатія;
 • Руйнування стосунків з близькими;
 • Наркотична залежність.

Тому дуже важливо почати лікування до того, як наслідки для тіла і психіки стануть незворотними.

Клініка «Ренесанс» пропонує вам свою допомогу в позбавленні від булімії. Ми використовуємо найсучасніші методики психотерапії та медикаментозного лікування, які дозволять вам повернутись до нормального стану в найкоротші строки. Якщо у вас проблеми з булімією – звертайтесь до нас, ми допоможемо повернутись до здорового способу життя.

Лікування анорексії

Один з найпоширеніших в сучасному світі розладів харчової поведінки – це анорексія. Проявляється вона в постійному бажанні схуднути, відмові від їжі, страху набрати вагу. Найбільш розповсюдженим це захворювання є серед молодих дівчат. Бажання відповідати певним ідеалам краси (нерідко вигаданим для себе самостійно або нав’язаним сучасною індустрією краси) призводить до нервового розладу, через який хвора може повністю відмовитись від харчування задля того, щоб важити якомога менше. Звичайно, така поведінка наносить велику шкоду організму. Через деякий час можуть з’являтись наступні симптоми:

 • Погіршення пам’яті, концентрації;
 • Постійна втома, депресія;
 • Потоншання, ламкість і випадіння волосся;
 • Аритмія, понижений тиск і сповільнене серцебиття;
 • Анемія;
 • Атрофія м’язів;
 • Ниркова недостатність;
 • Виразки в травній системі, порушення обміну речовин;
 • Припинення менструацій, зниження лібідо або повна відсутність статевого потягу;
 • Сухість шкіри, ламкість нігтів.

Якщо не звертати на проблему уваги, ці симптоми можуть перерости в хронічні захворювання або навіть призвести до смерті. Тому, якщо ви помічаєте в себе або когось із близьких ознаки анорексії, необхідно звернутись за професійною допомогою. Зробити це потрібно якомога скоріше, оскільки реабілітація хворих на анорексію – дуже важка справа.

Клініка «Ренесанс» пропонує вам свою допомогу в лікуванні анорексії. Ми використовуємо найсучасніші методики, у нас працюють найкращі спеціалісти. Якщо вам потрібна допомога – звертайтесь до нас, ми повернемо вам здоров’я!

Зворотній зв'язок

Повідомлення надіслане