Очевидно, що лікування від наркотичної залежності – це процес тривалий і важкий. Успішне позбавлення від схильності до вживання наркотиків залежить не тільки від зусиль фахівців – це, в першу чергу, кропітка робота самого пацієнта. Програма лікування складається з декількох етапів, проходження кожного з яких є важливим на шляху до одужання:

 • Детоксикація;
 • Фізичне відновлення організму;
 • Допомога в подоланні психологічної залежності;
 • Реабілітація наркоманів.

У цій статті ми детально розглянемо суть і значення останнього пункту програми.

 Для чого потрібна соціальна реабілітація наркозалежних

Реабілітація наркозалежних

Проблема наркомана не тільки в тому, що він нищить своє здоров’я, створює загрозу власному життю і не може самостійно позбутися згубної звички. Як правило, така людина хвора на дуже серйозну форму соціопатії, що проявляється у вигляді таких симптомів:

 • Небажання і нездатність приймати загальноприйняті соціальні правила та норми;
 • Виникнення конфліктних ситуацій з оточуючими;
 • Заперечення власної цінності;
 • Відмова від повноцінного розвитку;
 • Страх перед відповідальністю за власне життя.

В результаті постійних конфліктів з оточенням залежна людина випадає з кола спілкування і перестає бути частиною соціуму – вона залишається на самоті, перестає вірити в свою цінність і в здатність інакше побудувати своє життя.

Тому ефективне лікування від наркозалежності передбачає не тільки детоксикацію організму і допомогу в подоланні потягу до стимуляторів, але також повернення до повноцінного життя. В цьому і полягає сенс соціальної реабілітації наркозалежних – дати людині можливість відчувати всю повноту радості без вживання наркотиків.

Реабілітація наркоманів – в чому вона полягає?

Потрібно усвідомлювати, що повне зцілення від наслідків вживання наркотиків може зайняти не один рік – це дуже складний і тривалий процес. Наркологічні центри в даному випадку мають запустити механізм психологічного відновлення і вказати шлях. А вже йти цим шляхом крок за кроком – це самостійна робота для пацієнта. Програма реабілітації наркоманів передбачає тривалу і серйозну роботу, яку людина повинна в собі виконати.

Сьогодні існує безліч різних методик реабілітації, однак більшість з них базуються на одних і тих же принципах. Основний сенс – допомогти пацієнтові заново знайти правильний вектор в життя. Для цього він повинен пройти кілька етапів, котрі допомагають формуванню нової особистості:

 • Усвідомлення власної цінності і значущості;
 • Отримання навичок здійснення вільного вибору;
 • Вміння бути щасливим без вживання стимуляторів;
 • Вміння приймати рішення і здатність брати на себе відповідальність.

Реабілітація від наркоманії в наркологічному центрі «Ренесанс»

Серед клінік України, котрі допомагають вилікуватися від наркоманії та алкоголізму, однією з найбільш помітних є наркологічний центр «Ренесанс». Одним з етапів лікування тут є ефективна програма реабілітації від наркозалежності.

 

licenzija

kvitantsija

expertiza

sviditstvo

diplom

sertificat

sviditstvo

podjaka

podjaka

vdjachnist

sertificat

sertificat

sertificat

sertificat

gramota

vysnovok

podjaka

podjaka

zasvidchennja

sertificat

sertificat

diplom

svidetelstvo

sertificat

sertificat

diplom

diplom

posvidka