Головна » Без рубрики » ЧОМУ ВАЖЛИВА ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІЧОМУ ВАЖЛИВА ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ

ЧОМУ ВАЖЛИВА ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ

ЧОМУ ВАЖЛИВА ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ

Засуджувати чи підтримати?

«Якщо я залежний – я все одно людина.
Якщо я маю прив’язаність до наркотичних речовин – я хочу, щоб мене теж розуміли і підтримували. Щоб не лише сварили. Щоб не відверталися.»
Здається, такі думки – цілком зрозумілі. Однак, часто трапляється, що залежну людину, яка не може сама, без допомоги, позбутися важкої залежності, засуджують навіть найближчі люди. Що мати в розпачі кричить: «Нащо я тебе народила?» Або батько грюкає дверима: «Ти не виправдав моїх очікувань, знати тебе не хочу!» Або, що найболючіше, кохана людина розвертається і йде геть, більше не сподіваючись на одужання…
Залежні люди потребують підтримки інших, це – один з факторів, який дозволить успішно боротися з наркозалежністю. І навпаки, постійна неувага з боку батьків, відторгнення близьких людей, непотрібність іншим – часто стають причинами, через які люди шукають втіхи в наркотичних ілюзіях. Особливо в підлітковому і юному віці.
І часто наркотична залежність дітей стає тестом на терпіння і любов батьків.

Підтримка психотерапевта – в чому перевага?

Близьким людям може бракувати не лише терпіння, але і вміння підтримати залежну людину, допомогти розпочати лікування. І справді – необхідно самому не зриватися, тримати себе в руках. Тому при лікуванні наркозалежності неоцінимою стає допомога психотерапевта.
Кваліфікований спеціаліст може надати необхідну підтримку при лікуванні, допомогти вирішити застарілі проблеми, що привели до наркоманії, стати провідником у пошуках нового сенсу в житті без наркотиків.
При лікуванні наркоманії зокрема використовуються такі види терапії:

 • індивідуальна психотерапія – відбувається в контакті з психотерапевтом один на один. Така терапія дозволяє вирішити емоційні, особистісні, поведінкові проблеми залежної людини. Дає можливість виявити причини, через які пацієнт почав шукати втечі від життя в наркотиках. Допомагає людині повернутися до повноцінного насиченого життя;
 • групова психотерапія – проводиться у невеликих групах, від 3 до 10 людей. В групі люди вчаться повноцінно спілкуватися з іншими людьми, бачити себе очима інших, будувати стосунки, в тому числі і з самим собою. В груповій терапії, зокрема, часто використовують такі методи:
  • арт-терапія – пацієнти відтворюють свої переживання і відчуття за допомогою образотворчого мистецтва, тобто малювання, ліпки тощо. Вважають, що цей метод дозволяє відобразити скриті почуття і гармонізувати стан психіки;
  • ігрова терапія – під час гри люди зазвичай перестають бути серйозними і стають спонтанними, відпускають постійний контроль. І таким чином дозволяють підсвідомим процесам вийти назовні. Це може допомогти усвідомленню давніх травм і скоригувати стан і поведінку пацієнта;
  • психодрама – цей метод служить для розкриття підсвідомості пацієнта за допомогою драматичної імпровізації;
  • психогімнастика – невербальний метод психотерапії, який дозволяє виразити почуття з допомогою рухів тіла, міміки, танцю. Перераховані методи нерідко використовуються і в індивідуальній терапії;
 • тематичні тренінги – можуть служити для вирішення певних психологічних, поведінкових проблем чи питань самореалізації. На такому тренінгу використовують різні психотерапевтичні методи, а спілкування між учасниками тренінгу сприяє розвитку навиків у встановленні стосунків.

Робота психотерапевта дає пацієнтам необхідну підтримку, мотивацію для боротьби з залежністю, запобігає новим зривам і поверненню до вживання наркотиків.
Родичам пацієнтів наркоклінік варто також спілкуватися з психотерапевтом, щоб розуміти, яку підтримку вони можуть надати залежному для максимальної ефективності лікування.

Зворотній зв'язок

Повідомлення надіслане