Методи лікування алкоголізму

Методи лікування алкоголізму фото 1, ціна - наркологічна клініка Ренесанс ЛьвівАлкогольна залежність розвивається у людини внаслідок непомірного вживання спиртних напоїв. Організм звикає до впливу алкоголю, включаючи його до складу обміну речовин. У цьому випадку навіть якщо хворий вирішує припинити вживання алкоголю, виникає синдром відміни – абстиненція. Організм не знаходить учасників метаболізму і реагує дуже жорстко – у алкоголіка можуть спостерігатися нудота, блювання, судоми, втрата свідомості та інші неприємні наслідки.

З цієї причини дуже складно умовити людину на лікування – вона знає про наслідки відмови від спиртного і боїться їх. Тому сучасні методики на першому етапі передбачають детоксикацію – очищення організму від алкоголю і усунення наслідків відміни. Це одна з обов’язкових умов, незалежно від того, які методи лікування алкоголізму нарколог застосовує до пацієнта.

Мета і суть детоксикації організму

Отже, як уже говорилося вище, детоксикація передбачає зв’язування і виведення з організму алкогольних речовин. Різні способи лікування алкоголізму використовують різні види детоксикації:

  • Медикаментозна детоксикація – за допомогою спеціальних препаратів алкоголь виводиться з крові і його дія блокується.
  • Немедикаментозна детоксикація знижує симптоматику абстинентного синдрому та допомагає перенести його в більш легкій формі за допомогою гемосорбції, гемодіалізу та плазмофорезу.
  • Комплексний метод передбачає одночасне використання адсорбційних засобів і одночасне блокування потягу до спиртного.

Часто від домашніх залежного можна почути питання, чи існують які-небудь способи впоратися з проблемою, не звертаючись до лікарів. На ранніх стадіях хвороби це можливо – є народні засоби, котрі допоможуть пережити абстиненцію. Однак краще  звернутися за допомогою до професіоналів – хто візьметься визначити, наскільки людині під силу боротьба без медичного втручання? Відомий не один випадок, коли хворий навіть помирав в результаті синдрому відміни.

Кодування – один із способів лікування алкоголізму

Детоксикація є тільки першим етапом тривалого процесу боротьби з алкогольною залежністю. Однак проблема полягає в тому, що алкоголік, відчувши себе краще, відразу ж прагне відсвяткувати одужання черговою порцією спиртного. Тому багато видів лікування алкоголізму включають в себе кодування, метою якого є перемога над схильністю до алкоголю.

Реабілітація – обов’язковий пункт будь-якої методики лікування алкоголізму

Після очищення організму і кодування настає час для реабілітації – на цьому етапі пацієнт повинен навчитися жити без спиртного нормальним повноцінним життям. Це займає досить багато часу – тут, по суті, заново вибудовується особистість. Досить хороші результати показує програма «12 кроків», яка допомагає людині успішно знайти шляхи для своєї самореалізації і розвитку.

Наркологічна клініка «Ренесанс» застосовує найефективніші методи лікування від алкоголізму – вони дозволять назавжди забути про те, що таке алкогольна залежність. Звертайтеся – і нехай це стане початком нового, щасливого життя.

ВАРТО ПРОЧИТАТИ: