Поведінка алкоголіка

Велика кількість людей вживає алкоголь, але не всі є алкоголіками. Як дізнатися, є у людини алкогольна залежність чи ні? Краще розуміти сутність проблеми допоможе знання стадій формування залежності.

 Поведінка алкоголіка фото 1, ціна - наркологічна клініка Ренесанс Львів
  1.  Людина вживає алкогольні напої, бо отримує від цього задоволення. Що це означає? Після прийняття певної дози спиртних напоїв людина розслабляється, а всі тривожні думки йдуть. На цій стадії у людини є конкретний мотив, який спонукає її до вживання алкоголю.
  2. Людина не може відмовитися від вживання алкоголю. Вживання спиртних напоїв допомагає їй не помічати те, у що поступово перетворюється життя, дає змогу піти від проблем. Тобто відбувається посилення психологічної залежності. На цій стадії людина стає вельми винахідливою: вона придумує будь-які причини, щоб випити. Характерною рисою цієї стадії є те, що залежному доводиться збільшувати дозу спиртного, щоб отримати бажаний ефект.
  3. Людина не може не випити, тому що у неї сформувалася фізична залежність. Вона п’є, щоб відчувати себе добре у фізичному плані і позбутися від явищ абстиненції. Як правило, на цій стадії настає глибока деградація, яка супроводжується тим, що людина втрачає роботу, справжніх друзів та сім’ю.

Різких кордонів між стадіями немає, тому не можна з точністю визначити, де закінчується одна стадія і коли починається інша. Кожен залежний проходить ці стадії у власному « темпі » : він може довго залишатися на першій або другій стадії, а може стрімко впасти на саме дно. На сьогоднішній день існують дійсно ефективні методи лікування алкоголізму, які активно застосовуються в Центрі «Ренесанс Львів».

 

ВАРТО ПРОЧИТАТИ: