Лікування жіночої наркоманії

Жіноча наркоманія, як і жіночий алкоголізм, має ряд відмінних ознак, які роблять її більш небезпечною ніж чоловіча. Тому лікування жіночої наркоманії є значно важчою на відміну від чоловічої.

Лікування жіночої наркоманії фото 1, ціна - наркологічна клініка Ренесанс ЛьвівПерше, що відрізняє жіночу та чоловічу наркоманію – це шлях до наркотиків. За результатами багаточисленних досліджень, жінка рідко починає вживати наркотики з власної волі. Рішення прийняти першу фатальну дозу наркотику з’являється в її підсвідомості під впливом чоловіка, котрий знаходиться рядом. На початкових етапах вживання наркотиків жінка продовжує знаходитись під тотальним впливом чоловіка: саме він дає їй і привід і можливість вживати наркотики, тим самим роблячи жінку абсолютно залежною не тільки від наркотиків, але і від себе. Жінка рідко купує наркотики самостійно: саме чоловік регулярно постачає дозу в необхідний їй момент.

Особи, схильні до наркоманії

Особисті якості жінки інколи стають вирішальними на шляху до вживання наркотиків. Можемо виокремити деякі характеристики, які частіше ніж інші зустрічаються серед жінок-наркоманів:

  • вона рано починає вести статеве життя;
  • вона поводить себе демонстративно та задирливо;
  • вона нерозбірлива в виборі партнерів;
  • вона схильна до асоціальної поведінки;
  • вона полюбляє ризик та гострі відчуття.

Жінка вважає, що саме така поведінка допомагає їй створювати «правильне» враження на оточуючих, хоча насправді її манери рідко викликають схвалення.

Жінки, схильні до наркоманії, завжди прагнуть до красивого та безтурботного життя. Їх життєве кредо: «Отримати від життя все, не докладаючи зусиль». Вони впевнені, що наркотики допомагають їй досягти поставлених цілей. Ці жінки вірять, що вони здатні підвищити її власну сексуальну привабливість, побороти самотність та депресію , вирішити сімейні проблеми, побороти професійні негоди. На жаль, мало хто розуміє, яку ціну їм доведеться заплатити за вживання наркотиків.

Чим небезпечна жіноча наркоманія?

Відомо, що жіночий алкоголізм формується набагато швидше, ніж чоловічий. Це ж стосується і жіночої наркоманії: в своїх психологічних та фізичних аспектах залежність розвивається швидко та безжалісно.

Як правило, у жінок перший етап залежності пов’язаний з вживанням психотропних препаратів. До них належать наступні групи препаратів:

  • барбітурати,
  • транквілізатори,
  • антидепресанти.

Деякі з жінок часто комбінуються седативні засоби без попередньої консультації з лікарем, не усвідомлюючи, що цим самим вони тільки провокують розвиток залежності.

До легких наркотиків жінки звикає швидко, поступово починаючи вживати більш важкі, та більш небезпечні. Толерантність до них стрімко зростає. Це трапляється за рахунок того, що жіночій наркоманії не притаманне епізодичне вживання наркотиків. Саме тому вона набагато тяжче лікується, ніж чоловіча.

Ще одна відмінність жіночої та чоловічої залежності – періоди ремісії. У жінок вони виникають значно частіше, ніж у чоловіків. Тривають досить довго, але мають епізодичний характер: коли жінка вирішує проблеми зі здоров’ям, що виникли через вживання наркотиків, вона повертається до попереднього способу життя. Втім, якщо жінка потрапляє під позитивний вплив родичів, друзів чи подій, ремісія може затягнутися і привести до позитивного результату лікування наркоманії.

Причини рецидиву наркотичної залежності

Рецидив у жінок-наркоманів трапляється досить часто. Причинами цьому стають емоційна нестабільність та психічні розлади жінки. Їх провокують власна невпевненість, незадоволення своїм життям, кар’єрні невдачі та інші причини. Жінка почувається нікому непотрібною, одинокою, безперспективною і ,як результат, повертається до наркотиків, котрі вже допомагали їй в скрутні часи. Вона не усвідомлює, що тим самим руйнує все, чого досягла в період рецидиву. Повторна залежність виникає ще швидше та не залишає шансів на скоріше одужання.

Наслідки вживання наркотиків трагічні. Жінка не тільки шкодить своєму організмові, а ще є й створює несприятливе середовище для своїх майбутніх дітей. Безвідповідальність, з якою деякі жінки ставляться до вживання наркотиків, також приводить і до неможливості завагітніти.

ВАРТО ПРОЧИТАТИ: