Головна » Без рубрики » ПОЗБУТИСЬ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ НАЗАВЖДИ – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?ПОЗБУТИСЬ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ НАЗАВЖДИ – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ПОЗБУТИСЬ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ НАЗАВЖДИ – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ПОЗБУТИСЬ НАРКОЗАЛЕЖНОСТІ НАЗАВЖДИ – МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Існує поширена думка, що колишніх наркоманів не буває. Що один раз вставши на шлях залежності, людина залишиться на ньому назавжди. Що в будь який момент існує ймовірність чергового зриву.

Однак, спеціалісти вважають, що в такому твердженні є лише частка істини. Застосування одного лише медикаментозного лікування справді може приводити до тимчасового покращення стану. Однак, коли лікування поєднується з психологічною допомогою, шанси на те, щоб позбутися наркозалежності назавжди, суттєво зростають.

В той же час велике, часом вирішальне значення має щире бажання пацієнта повернутися до повноцінного життя без наркотиків. Справжній намір значно полегшує важкий шлях до повного зцілення.

Створенню вольового наміру покінчити з наркотичною залежністю можуть посприяти такі фактори:

 • допомога компетентного психотерапевта, який має досвід роботи із наркозалежними людьми;
 • щира підтримка сім’ї, рідних та близьких людей, друзів;
 • усвідомлення того, що навіть після курсу лікування зірватися буває дуже просто і треба свідомо докладати зусиль, щоб цього не сталося.

Наша клініка пропонує ще один варіант, який допоможе пацієнту вирватись з пастки наркозалежності.

Бальна система – унікальна методика лікування залежності

Нашими спеціалістами розроблена система, яка не має аналогів. Вона базується на принципах винагороди за зусилля пацієнта по подоланню залежності. Система призначення балів служить для підкріплення позитивних кроків в бік здорового життя.

Бальна система мотивує залежну людину до роботи над собою у фізичній, розумовій, емоційній та духовній сферах розвитку особистості.

Запропонований підхід полягає у нарахуванні балів за певні дії, що сприяють одужанню пацієнта. Одержані бали можна обмінювати на приємні чи потрібні речі. Важливим нюансом є момент вибору, який дає можливість відстежувати динаміку одужання наркозалежної людини.

Пацієнт може обирати – обміняти накопичені ним бали на:

 • сигарету або спілкування з близькими і рідними;
 • кілька чашок кави або поїздку на екскурсію;
 • потакання своїм слабостям або те, що сприяє розвитку і поверненню до здорового життя.

Коли людина починає робити свідомий вибір, який характеризує її як здорову особистість, обирати те, що сприяє соціальній адаптації, а не те, що руйнує – тоді стає зрозумілим, що вона на шляху до повного одужання.

Відомо, що силу волі можна тренувати як будь-який інший навик. Постійне підкріплення вольових рішень приводить до звикання до їх прийняття, розвитку у пацієнта наміру знову стати здоровою людиною і гідним членом суспільства.

Риси здорової особистості

У поведінці залежних людей переважають інфантильні вчинки. Бальна система дає можливість розвинути у пацієнтів риси, характерні для зрілої особистості:

 • вміння чекати, відмовитись від дитячого бажання отримувати бажане «вже і негайно»;
 • здатність ставити довгострокові цілі та впевнено йти до них поступовими кроками;
 • бачити причинно-наслідкові зв’язки, вміти аналізувати їх і діяти відповідно до отриманих висновків;
 • відчувати відповідальність за себе та інших, розуміти, що людина в суспільстві має певні обов’язки, які повинна виконувати;
 • вміти у певних обставинах ставити потреби і бажання інших вище від власних.

Переваги запропонованої системи полягають в тому, що пройшовши цю методику лікування, людина повертається у суспільство зі сформованим почуттям відповідальності, усвідомленням своїх обов’язків, вмінням розуміти потреби інших. І внаслідок цього отримує великі шанси позбутися наркотичної залежності назавжди.

Зворотній зв'язок

Повідомлення надіслане