Головна » Без рубрики » Робота з психологом, психологічна залежністьРобота з психологом, психологічна залежність

Робота з психологом, психологічна залежність

Робота з психологом, психологічна залежність
Психологічна незрілість народжує проблеми. Егоцентризм, нетерпимість, незрілі ідеали і цілі часто є характерними для залежної незрілої особистості. Викликаються незрілі емоції (злість, заздрість, образа і ненависть) які призводять до проблем у взаєминах.
В результаті виникає спокуса відходу від холоду і порожнечі дійсності в доступні і теплі обійми хімічної залежності. Зовсім як діти вони ставлять себе в центрі подій і орієнтуються тільки на свої бажання ( егоцентризм ). У наркозалежних порушено самосприйняття і самоіндефікація .
Залежна ( адиктивна ) поведінка виражається в прагненні до відходу від реальності за допомогою зміни свого психічного стану. Може досягатися як хімічним так і не хімічним способами. ( Зосередження на певних предметах або спалах активності). У залежного встановлюється емоційні відношення не з іншими людьми, а з неживими предметами або активністю ( алкоголь, наркотики, переїдання або голодування, роботоголізм, сексоманія, азартні ігри, меломания, серіаломанія ). Такі люди намагаються замінити природну потребу в інтимних емоційних відносинах, яких у них немає, на предметні сурогати або сурогатну діяльність. Мислення  змінюється повністю, підкоряючись – емоціям. Реально лише те, що відповідає бажанням. Формується пведінка  з прагненням до негайного отримання задоволення будь-яку ціну і незважаючи на наслідки.
Робота психолога …. 
Так як залежність – це хвороба почуттів та емоцій. Особливо ефективним в роботі з залежними стає робота психолога, спрямована на психокорекцію особистості його психо- емоційного стану та сприяння поліпшенню його якості життя. Психолог допомагає людині виявити які ознаки заважають йому і сприяють до одужання і разом з клієнтом знаходять вихід зі сформованої ситуації. У роботі з залежними ефективна групова терапія, тренінги – це яскраво емоційно насичене заняття, спрямоване на зміну, гармонізацію стилю спілкування особистості, прищеплення бажаних навичок і вирішення протиріч, що виявляються у взаєминах з іншими людьми або ж наявних усередині особистості.
Так само корисними є особисті консультації на яких:
 • встановлюється причини виникнення наркоманії
 • з’ясування та усунення причин дискомфорту що виникає в спілкуванні з іншими людьми
 • психологічна корекція стану
 • вирівнювання і стабілізація емоційного фону
 • робота над усвідомленням почуттів та емоцій
Так само АРТ – терапія спрямована через творчість розкрити потенціал людини і сприяє самовираженню та проживанню почуттів та емоцій які притаманні цій особистості .
Робота з психологом спрямована на поліпшення психологічного стану пацієнта, формування здорового способу мислення, придбання здорових навичок і систем цінностей на поліпшення якостей відносин з оточуючими людьми, близьким оточенням, повернення в соціум, вчить справлятся з ситуаціями контролюючи свої почуття та емоції, думки і життя, не вдаючись до речовин змінює свідомість (ПАР).

Робота психолога складається та спрямована:
 • Групову психотерапію
 • Індивідуальну терапію
 • Bідновлення психологічного здоров’я
 • Ідентифікацію почуттів та вміння їх вираження.
 • Ідентифікацію образ, вираз хворобливих почуттів і їх усвідомлення
 • Рішення проблеми близьких взаємин
 • Набуття фізичного здоров’я
 • Досягнення нового рівня духовності
 • Підвищенні самооцінки
 • Робота з співзалежними

Сім’я – це доля. Ніщо так не мітить життя людини, як любов, що не отримана в дитинстві, як та модель внутрішньосімейних відносин, яку дитина в дитинстві сприйняла за зразк на все життя. Коли в родині є залежний від алкоголю, наркотиків і т.д.  то виникає особливий тип сімейних відносин – залежна родина.
Змінюється особистість не тільки залежного, а й усіх членів сім’ї. Їх називають – співзалежними . Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії неможливо без лікування родини. Це стало клінічної аксіомою. Вже сьогодні передові лікарі для лікування залежного, обов’язковою умовою ставлять оздоровлення сімейних відносин. В іншому випадку залежний, повертаючись після успішного лікування в сім’ю, потрапляє в силове поле колишніх взаємин і займає там свою колишню роль. При відмові залежного від лікування, в деяких випадках практикується психотерапевтичне лікування співзалежних .
Таке лікування дає дивовижні ефект. Адже сім’я – це єдиний організм. Члени сім’ї так взаємопов’язані, що при зміні внутрішнього світу одних, автоматично змінюється внутрішній світ інших. Золоте правило сімейної психотерапії, при якій сім’ю розглядають, як пацієнта. Вираз говорить « Змінити іншого можна , лише змінивши себе». Тому зміни слід почати з себе. Залежність – це хвороба яка вражає не тільки самих залежних . Рідні та близькі люди, що живуть поруч із залежним так само хворі – співзалежністю . Встановлено, що співзалежнві часто страждають від своєї хвороби більше ніж сам залежний. Жесткая любов – це єдиний шанс на порятунок від хвороби – залежності.
Методи  якими ми працюємо з близьким оточенням людей що потрапили в залежність це :
 • первинна консультація (визначення проблеми)
 • особисті консультації (робота з почуттями та емоціями )
 • групи самодопомоги ( отримуємо психоемоційну підтримку ) (1раз на тиждень)
 • центр вихідного дня « Ренесанс – Інтенсив »
Проводитися один раз на місяць на базі санаторію в заповідній зоні – це комплексний підхід індивідуально до кожного клієнта і це місце де можна отримати професійну психологічну допомогу (робота нарколога, психотерапевта, психолога), заняття ( семінари, навчальні тренінги ), підтримку ( психоемоційна підтримка людей зіткнулися з такою ж проблемою , підтримка спеціаліста), провести дозвілля і оздоровитися (басейн , оздоровчий комплекс, масаж, та ін процедури, також волейбол, теніс , дискотека, тощо ), знайти друзів та однодумців і відповісти на хвилюючі питання ….. «Що робити? » ( 1 раз на місяць).
Зворотній зв'язок

Повідомлення надіслане